سه عامل مهم برای خرید لباس نوزادی

خرید لباس نوزادی، از اهمیت بالایی نسبت به خرید لباس کودک برخوردار است؛ زیرا نوزادان پس از بدو تولد تا 1 سالگی بیشتر از کودکان در معرض مبتلا شدن به انواع بیماری ها همچون سرماخوردگی، سینه پهلو و… هستند. از این رو در صورت استفاده از لباس نامناسب، در معرض خطر بیماری قرار خواهند گرفت. همچنین لازم به ذکر است برای خرید لباس نوزادان، باید عوامل مهمی را مد نظر قرار داد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. اکنون قصد داریم با انتشار این مقاله، اطلاعاتی در زمینه ی عوامل مهم در خرید لباس نوزاد، در اختیار شما دوستان عزیز قراردهیم. پس جهت کسب اطلاعات در این زمینه، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید:


سه عامل مهم در خرید لباس نوزاد:


برای خرید لباس نوزاد، باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت که در قسمت پائین، به 3 مورد از مهمترین آن ها اشاره شده است:


1) شرایط فصلی :


یکی از مهمترین عواملی که در انتخاب لباس نوزادی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، شرایط فصلی است: بدین معنا که هر لباس براساس شرایط فصلی، گزینه ی مناسبی محسوب می گردد که در قسمت پائین، به برخی از آن ها اشاره شده است:

  •  از بهترین لباس های نوزادی که براساس پارچه ی دوخت آن، در تمامی فصل ها کاربردی است، سرهمی می باشد.
  •  استفاده از لباس های چند تکه تنها برای فصول بهار و پائیز که شرایط هوایی معتدل است، گزینه ی مناسبی محسوب می گردد. همچنین لازم است بدانید استفاده از لباس های چند تکه در فصل زمستان، در صورتی که در شهرهای گرم کشور استفاده گردد، موجب افزایش حرارت ودمای بدن نوزاد می شود.
  •  بهتر است در فصل تابستان، از لباس های نازک و سبک برای نوزاد خود استفاده نمائید تا دمای بدن آن افزایش پیدا نکند.
  •  حدالامکان از لباس های زیاد به منظور پوشیده شدن نوزاد استفاده نکنید؛ زیرا حرارت بدن آن بالا رفته و موجب گرما زدگی نوزاد می شود.
  •  استفاده از لباس های باز مانند شلوارک، شورتک، پیراهن های جلو باز و کوتاه و … تنها برای فصل های گرم سال همچون تابستان، مفید می باشند.


2) جنسیت نوزاد:


از دیگر عوامل مهم در زمینه ی خرید لباس نوزاد، جنسیت آن می باشد؛ بدین معنا که تاحد ممکن از خرید لباس های نوزادی پسرانه برای دختر و بلعکس، از خرید لباس های نوزادی دخترانه برای پسر خودداری نمائید. بهتر است جهت خرید لباس نوزادی دختر، اقدام به تهیه ی لباس هایی با رنگ و طرح های شاد دخترانه به همراه اکسسوری هم رنگ آن همچون گیره استفاده نمائید. همچنین برای نوزاد پسر خود، از لباس هایی با رنگ و طرح های پسرانه همچون آبی آسمانی تهیه نمائید.


3) سن نوزاد:


سن نوزاد، نقش موثری در زمینه ی تهیه ی لباس های آن دارد؛ زیرا میتوان براساس آن، نوع پارچه ی مورد نظر و سایز نوزاد را تعیین نمود. بهتر است بدانید برخی از نوزادان در مقطع سنی خاصی، از سایز نزدیک بهم برخوردار می باشند و قد و وزن آن ها در این زمینه، تاثیری ندارد.


کلام آخر:

بهتر است قبل از خرید لباس نوزادی، نکاتی را که در قسمت بالا به برخی از آن ها اشاره نمودیم در نظر بگیرید. همچنین لازم به ذکر است هنگام تهیه ی سیسمونی و لباس های نوزادی، قبل از اینکه از جنسیت آن مطمئن شوید، از خرید کردن اجتناب نمائید.

هدف ما از تهیه ی مقاله فوق، قرار دادن اطلاعاتی در زمینه ی عوامل مهم در خرید لباس نوزادی، در اختیار شما دوستان عزیز بود. امیدواریم که با مطالعه ی آن ها، اطلاعات مفیدی را به دست آورده و مورد توجه شما دوستان عزیز واقع شده باشد. خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را به منظور ارائه خدمات بهتر با کیفیت بالاتر، در اختیار ما قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا